Детална листа на сите 136 вработени во Министерството за здравство

1412 Views Декември 8, 2017 Македонија Никола Осило

На веб-страницата на Министерството за здравство првпат се објавени и достапни повеќе документи и информации од јавен карактер, со цел унапредување на транспарентноста и отчетноста, а согласно одлуката на 34. седница на Владата со која институциите се задолжуваат јавно, преку официјалните веб страници да објават документи од делокругот на работа.

Меѓудругите информации, објавена е и листа со имиња и презимиња, функција и контакт од сите 136 лица-вработени во Министерството за здравство.

Детална листа од вработените ТУКА. 

Фото: cheapsheet

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!