(ФОТО) Меланија објави фотографии на Твитер: Воодушевена од пандата Гу Гу

927 Views Ноември 12, 2017 Забава Редакција Емагазин

Меланија Трамп на Твитер сподели слики од зоолошката градина во Пекинг, која ја посети при нејзиниот престој во Кина. Панда Гу Гу има 120 килограми и навидум е многу питома и мила, но таа досега нападнала тројца и тешко ги повредила.

- Колку е прекрасно да се запознае Гу Гу, напиша првата дама на САД, по нејзината посета на Кина. 

Покрај учеството во официјалниот протокол на нејзиниот сопруг Доналд Трамп, и фотосесијата на Кинескиот ѕид, Меланија Трамп, исто така, ја посети зоолошката градина во Пекинг, каде што беше шармирана од пандата Гу Гу. Меланија клекна и ја галеше шепата на пандата.

Фото: Меланија Трамп/Твитер

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови