Се собира постелнина, ќебиња, креветчиња за детската соба на неврохирургија

Коалицијата „Боите на животот“ ја проширува хуманитарната акција “Биди и ти нечиј Дедо Мраз, бидејќи празниците се за секого” за собирање на помош и за детската соба на оделот на Неврохирургија, за пристоен престој во болница.

Ние сме на ред, просторот да го направиме едно пристојно место за претстој каде што дечињата и нивните родители ќе се чувствуваат прекрасно.

За таа цел би Ве замолиле за донации од:

- чаршавчиња за детски кревети (детска постелнина)
- кебиња
- јоргани
- перници
- шкавчиња
- креветчиња
- играчки...

За сите дополнителни информации може да ги контактирате:

Соња | 071981011
Дарко | 070468200
Владо | 071214524

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.