(ВИДЕО) Сите добитници на MTV EMA's наградите

198 Views Ноември 13, 2017 Забава Редакција Емагазин

Канадскиот пејач Шон Мендес на Европските музички награди на MTV победи во категориите најдобар изведувач и најдобра песна.

Водител на шоуто беше пејачката Рита Ора.

Ова се победниците на 24-то доделување на наградите:

- Најдобар изведувач: Шон Мендес

- Најдобра песна: „There's Nothing Holdin' Me Back" - Шон Мендес

- Најдобро видео: „Humble" - Кендрик Ламар

- Најдобар поп изведувач: Камила Кабело

- Победник во категоријата електронска музика: Дејвид Гета

- Најдобар рок изведувач: групата „Колдплеј"

- Најдобар хип-хоп изведувач: Еминем

- Најдобар француски изведувач: Амир

- Најдобра изведба во живо: Ед Ширан

- „Светска икона“: Ју-Ту .

Регионалната награда за најдобар изведувач MTV Adria, отиде кај српската поп група „Ничим изазван“. 

Фото/видео: MTV

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови