Еуроиталиа- италијанската болница од светски калибар во скопски Петровец ги отвори вратите за пациенти

4797 Views Ноември 13, 2017 Бизнис Редакција Емагазин

Италијанската специјалистичка поликлиника Еуроиталија која се наоѓа во скопската општина Петровец ги отвори вратите за пациентите. 

На рекламните паноа кои што се на самиот влез пред објектот во Петровец се објавени сите услуги кои што се нудат на пациентите.Од она што може да се види на пациентите им се нуди рентгентна дијагностика односно магнетна резонанца, компјутерска томографија, дигитален рентген, дигитална мамографија. Во поликлиниката има и општа хирургија, ехо дијагностика, интерна медицина...Освен поликлиниката во Еуроиталиа има и итаијански ресторан, кафуле и аптека. На четвртиот кат пак е предвиден хотел со 30 соби.

Изградбата на овој објект во Петровец на италијанскиот инвеститор Еуроиталија започна во 2011 година кога беше поставен камен темелникот на објект кој првично беше наменет за трговскиот центар. Италијанците тогаш најавија дека ќе инвестираат 10 милиони евра во Петровец.

По кратко време објектот беше пренаменет во луксузна болница, која ќе биде опремена со најсовремена апаратура, а вредноста на инвестицијата порасна на 50 милиони евра.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови