(ФОТО) Кучето што касна девет лица во Аеродром конечно во Вардариште

1493 Views Декември 9, 2017 Локално Никола Осило

Град Скопје на својот официјален профил на Фејбук објави дека е заловено кучето што завчера нападна деца и возрасни во населбата Ново Лисиче. Како што се наведува на страната, кучето е пренесено во стационарот Вардариште.

„Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик. Известете ја полицијата ако го препознаето кучето или го познавате неговиот сопственик“, се вели во постот на ФБ профилот на Град Скопје.

Фото: Фејсбук/Град Скопје

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!