Отворен донациски број за помош за малата Валерија

За помош на малата Валерија Зафировска од Штип е отворен донацискиот број, за корисниците на Телеком, 070 143 117 и за тие на Вип, 143 480.

Зафировска има тумор на мозокот и е потребна итна операција, за која се потребни 40 илјади евра, апелира нејзината фамилија.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови