Скопско Дебар маало утре без вода од 8 наутро

1175 Views Декември 10, 2017 Локално Никола Осило

По добиеното известување од ЈП Водовод и Канализација, ги информираме граѓаните дека на ден 11.12.2017 год. ( понеделник ), поради изведување водоводен приклучок на ул. 487 бр. 11 во нас. Дебар Маало, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од ул. Орце Николов од 08:00 часот до завршување на интервенцијата ( општина Центар), информираат од Центарот за управување со кризи.

Фото: The apple daily

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!