Каков имот пријавил директорот на Фондот за здравство, Ден Дончев

еМагазин продолжува со серијалот во кој Ви преставуваме каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите функционери.

Овој пат Ви пренесуваме каков имот има директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев.

Според неговиот анкетен лист, како заеднички имот пријавил куќа од 250 метри квадратни во Австралија, проценета на 30 милиони денари.На свое име пријавил два стана во Скопје, стекнати од наследство, од 65 и 170 метри квадратни, проценети на 3,5 милиони и 9 милиони денари.

На свое име пријавил и акции и дивиденда, возило Хер 4 АТВ, а на име на брачниот другар уште две возила, Тојота Корола и џип Гранд Чероки.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Фејсбук/Ден Дончев

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА И ОВАА СТОРИЈА

Што знаеме за Ден Дончев, новиот директор на Фондот за здравство

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Целиот имот му е подарок: Што пријавил новиот директор на Македонски шуми, Зоран Ѓорѓиев

Цел имот му е од наследство: Што пријавил директорот на Царина, Ѓоко Танасоски

Каков имот има наследникот на Чавков, Лазо Велковски

Каков имот пријавила директорката на УЈП, Сања Лукаревска

Каков имот пријавил првиот човек на УБК, Горан Николовски

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови