ЕКСКЛУЗИВНО: „Џ-Џ Технологија“ ја купува осигурителната компанија „Албсиг“

407 Views Ноември 14, 2017 Бизнис Никола Осило

Друштвото за инвестиции, технологија, градежништво, трговија и услуги „Џ-Џ Технологија“ ДОО експорт-импорт преку купување акции стекнува контрола врз друштвото за осигурување „Албсиг“ АД Скопје, дознава „еМагазин“.

„Џ-Џ Технологија“ е компанија која се занимава со неспецијализирана трговија на големо, а „Албсиг“ е друштво кое се занимава со неживотно осигурување, меѓу кои осигурување моторни возила и имот.

Фото: Албсиг

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!