Имаме уште едно дете за спасување: Потребни се средства за Стефан да не го изгуби видот

Стефан има 9 години и почна рапидно да го губи видот последниве неколку месеци заради инфекција. Го изгуби видот на едното окце, а она што остана е 5% видливост на другото, и има надеж да се спаси целосно, со оперативен зафат кај специјалист на очна клиника во Русија.

Операцијата чини 10.000 евра и се потребни донации најитно, додека се уште може да се оперира функционалното око.

Пред некој ден Стефан и' кажал на мајка му: "Мамо, кога ќе се вратам од операција - ќе прогледам".

Стефан не знае дека некои луѓе, кои не ги знае, собираат пари, кој колку може и сака за да му помогнат. 

Жиро сметка: 300001000025028 -Комерцијална Банка

Тел: ВипОне 143 488

Тел: Т-Мобиле 070 143 122

Извор: Фејсбук профил на Ивана Каратукова

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Коментари

Тагови