(Галерија) Одлична забава за сите посетители на 4. роденден на Капитол мол

Капитол мол започна со 5 дневната прослава на својот 4 роденден кој ќе трае до вторник, 12.12.2017, година и ќе биде исполнет со богата програма за сите посетители. Капитол мол е идеално место за сите кои сакаат забава, фитнес, шопинг, куглање, добри модни парчиња, книги, куглање кафе и добра храна.

Вчера во Капитол мол најмалите цртаа роденденски честитки и имаше одлични попусти. Младиот уметник, Данче Станковиќ, црташе пред самите посетители и направи одлично дело на посебен дрвен ѕид.

Забавата и шопингот продолжија и во текот на вечерта со настапот на Beatrix Crew, Магионичарско шоу, роденденско диско, Dj Mats и ContruDJ.

Концептот на забавен шопинг кој ги исполни сите посетители со среќа е главниот фокус на Капитол мол за време на својата роденденска прослава.

jQuery Slider
При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.