(Фото) „Темов“ се прошири и во Маврово, отворена традиционална пивница „Лоџ“

3103 Views Декември 11, 2017 Check in Редакција Емагазин

Во Маврово, пред жичарница на скијачките терени, се отвори македонска традиционална пивница „Лоџ“ која ви нуди прекрасна традиционална македонска храна, и првото македонско домашно пиво „Темов" кое не е пастеризирано и се изработува по оригинален рецепт на македонски начин.

Во новата пивница ќе најдете традиционални специјалитети, деликатесна храна и мезе и најдобро македонско пиво од занаетчиската пивара „Крафт Пивара Темов“.

„Пивницата "Лоџ" е добро место за релаксација после напорниот зимски ден на скијачките патеки и другите убавини кој ги нуди националниот парк Маврово. 

извор и фото: Фејсбук страница на пивница „Лоџ“

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести