Во милионска трансакција продадени акции од тетовски „Жито Полог“

1105 Views Декември 11, 2017 Бизнис Никола Осило

Во блок-трансакција вредна 7 милиони денари денес на Македонската берза беа продадени 3.650 акции од „Жито Полог“ АД Тетово.

Акциите се продадоа по цена од 1.940 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!