Како денес изгледа пејачката Зана која го отпеа хитот „Додирни ми колена“

3069 Views Декември 11, 2017 Ретро Редакција Емагазин

Пред повеќе од 25 години, Зана Нимани, која беше пејачка на групата „Зана“ заедно со семејството, ја напушти Србија. Со своето заминување, таа засекогаш се прости од музичката сцена. Денес е успешна жена во Канада и се бави со финансии во една тамошна фирма.

Групата „Зана“ со музичката кариера почна во 1979 година, а огромна популарност доживеа со песната „Додирни ми колена“.

Други познати хитови и се „Што не знам где си сад“, „Младичу мој“ „Рукују се рукују“.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.