Адриан Муча назначен за нов директор во „Паркови и зеленило“

Адриан Муча од Министерството за труд и социјална политика е нов директор на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило" од Скопје.

Тој доаѓа на местото на Душан Авировиќ.

Минатиот месец нови директори добија јавните претпријатија ЈСП Скопје, Водовод и канализација и Улици и патишта. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.