ЕВН Македонија донираше компјутерска опрема на Клиниката за токсикологија

Компанијата ЕВН, денеска донираше компјутерска опрема на Клиниката за токсикологија.

Претседателот на Управниот одбор на ЕВН Македонија, Штефан Петер, лично ја предаде опремата на директорот на Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски. 

Притоа и двајцата изразија големо задоволство што компјутерската опрема ќе најде своја примена во оваа здравствена установа.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.