Стево Пендаровски повеќе не е пратеник и официјално станува Национален кординатор за НАТО

Стево Пендаровски се повлече од пратеничката функција во Собранието, за да како што беше соопштено неодамна стане Национален кординатор за НАТО.

Неговата оставка од пратеничката функција во Собрание ќе биде констатирана утре.

На негово место во Собрание ќе дојде Далибор Богдановски. 

Фото: СДСМ

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Васко Ковачевски од СДСМ од пратеничката во директорската фотелја на РЕК Битола

Самка Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.