Пензионер од Струмица лани заработил 41 милиони денари

1819 Views Декември 15, 2017 Бизнис Никола Осило

Пензионери од Скопје и од Струмица пријавиле најголема заработувачка во 2016 година кои освен пензијата оствариле приходи и по други основи.

Прворангиран е пензионер од Струмица кој пријавил 41,8 милиони денари вкупен годишен бруто приход по сите основи, вклучувајќи ја и пензијата.

Највисок годишен бруто приход само по основ на пензија лани е пријавен во Скопје во износ од 1.838.837 денари или 30.000 евра.

Фото: spiegel.com

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Највисоката годишна бруто плата од 2,7 милиони евра лани била исплатена во приватното здравство

Тетовчанец од кирија лани инкасирал 65,5 милиони денари

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!