Во милионска трансакција продадени акции од тетовски „Жито Полог“

791 Views Декември 15, 2017 Бизнис Никола Осило

Во блок-трансакција вредна 4 милиони денари денес на Македонска берза беа продадени 2.000 акции од „Жито Полог“ АД Тетово.

Акциите се продадоа по цена од 2.000 денари за акција.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!