И Пешевски со пораки за кандидатите за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

По се уште актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и поранешниот вицепремиер за економски прашања, Владимир Пешевски, на својот Фејсбук профил испрати пораки до кандидатите за нов лидер на партијата.

Кандидатите ги повикува на фер борба, зошто како што вели потоа ќе треба да работат заедно.

Целото негово писмо, ОВДЕ.

Фото: Фејсбук/Владимир Пешевски

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Груевски со пораки до кандидатите за лидер на ВМРО-ДПМНЕ: Не користете закани при собирањето потиписи

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.