(Фото) Заев во Солун, на вечера со Бутарис

Премиерот Зоран Заев е во Солун, каде што ќе ја дочека Новата Година. На својот Фејсбук профил соопшти дека е на вечера со градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис. 

„Солун прекрасен како и секогаш, пријателски град од соседна Грција. На заедничка вечера со градоначалникот Бутарис разговараме за нештата кои нѐ поврзуваат, во позитивна атмосфера. Му се заблагодарив на гостопримството и ги споделивме очекувањата за успешна 2018 година“, напиша на својот Фејсбук профил, Заев.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев со сопругата Зорица во Солун, на Солунчани и Грците им посака среќна Нова Година

Заев и градоначалникот Бутарис ќе вечераат заедно во Солун

(Галерија) Како изгледа „Македонија палас„, во Солун, во кој Заев ќе слави Нова Година

Фото: Фејсбук/Зоран Заев

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.