Жена почина од задушување во пожар во Ѓорче Петров

Една жена почина од задушување во пожар што попладнево избувна во стан во скопската населба Ѓорче Петров. 

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека пожарот избувнал околу 16:25 часот на улицата Шидска и оти е интервенирано со пет пожарникари и две возила. 

Причината за пожарот ќе се утврдува. 

МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.