(ВИДЕО) Полициска акција во Арачиново: Како изгледаат 150 килограми дрога

Полициски службеници на СВР Скопје во координација со Одделот за криминалистичка полиција при МВР, при претрес на два објекти во скопско Арачиново, а врз основа на претходно издадена судска наредба открија и запленија 150 килограми разновидни материи, од кои 120 килограми опојна дрога марихуана, 100 грама  хероин, како и 100 грама - кокаин...

Како изгледаше акцијата погледнете во видеото на МВР:

Фото/видео: МВР

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.