Премиерот Зоран Заев на зимски одмор во Италија до 17 јануари

2129 Views Јануари 10, 2018 Македонија Никола Осило

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев од денеска е на одмор.

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски информира дека премиерот Заев е веќе во Италија каде ќе го користи зимскиот одмор до 17. овој месец.

Фото: zoranzaev.mk

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!