Мирослав Вујиќ на местото на Анета Димоска во Одборот на директори на „Македонски телеком“

2008 Views Јануари 10, 2018 Бизнис Никола Осило

Собранието на акционери на „Македонски Телеком“ одлучи да ја отповика Анета Симеска Димоска од функцијата неизвршен член на Одборот на директори на компанијата, соопшти Телекомот преку Македонската берза.

За нов неизвршен член на Одборот на директори на компанијата истовремено е избран Мирослав Вујиќ.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!