ВИДЕО: Објавена снимка од тепачката на Тифа и Ален Исламовиќ

1153 Views Јануари 10, 2018 Забава Редакција Емагазин

Младен Војичиќ Тифа и Ален Исламовиќ кои на новогодишната ноќ настапуваа во Будва, станаа најголема вест ден потоа, по нивната тепачка.

Денеска е објавена и снимка од инцидентот.

Според српските медиуми, наводно Тифа се налутил затоа што Ален Исламовиќ отпеал дел од песната наменет за него.

По симнувањето од бината Тифа на Ален му вели: „А ти, те молам, во иднина…“, и не успеал да ја заврши реченицата кога Ален одговара со пцовка, што беше причина за физичка пресметка.

Видео: belgrademusic

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.