ЕЛЕМ ќе потроши 2,5 милиони денари на привремени вработувања во РЕК Битола

806 Views Јануари 12, 2018 Бизнис Никола Осило

АД Електрани на Македонија распиша оглас за ангажирање на агенција за времени вработувања. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.500.000 денари.

Како место извршување на услугите е наведено РЕК Битола, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Мултимилионска набавка: ЕЛЕМ бара градежна механизација на повик за РЕК Осломеј

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!