(Видео) Која е песната на Балашевиќ која наводно ја навредува власта и е забранета на сите радија во Србија

Новата песна на Ѓорѓе Балашевиќ „Дно дна“ ја разбранува јавноста во Србија, бидејќи најголем дел од јавноста смета дека песната е упатена кон сегашната влада на Србија.

Неговата ќерка Беба Балашевиќ на нејзиниот твитер-профил објави дека песната била забранета и упати критики кон новинарите и уредниците на медиумите. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.