Николовски, Јанчев и Мисајловски, нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот директор на ЈСП, Скопје, Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. 

За потпретседатели на партијата се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. 

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Каков имот пријавил новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев

Кој остана во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Новиот ИК е со силно мотивирани индивидуи

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.