Трамп е здрав

1100 Views Јануари 13, 2018 Свет Редакција Емагазин

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

„Медицинскиот преглед на претседателот, спроведен денеска во националната воена болница „Волтер Рид“ мина исклучително добро. Претседателот е во одлична здравствена состојба и јас со нетрпение очекувам да информирам за некои детали на брифинг во вторник", гласи кусата изјава на д-р Џексон. 

МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.