(ВИДЕО) Полицаец танцуваше среде Загреб и стана хит на социјалните мрежи

1257 Views Јануари 13, 2018 Балкан Редакција Емагазин

Ракометното првенство во Загреб синоќа се гледаше и на плоштадот, каде имаше одлична атмосфера. За тоа сведочи и снимката од полицаец, кој танцуваше на ритамот на Даворин Боговиќ, пишува хрватски Index.hr

Веселиот полицаец го понесе атмосферата, па ја покажа танцувачката умешност, а се придружи и на неколкумината во скандирањето за поддршка на хрватската репрезентација.

Извор/фото/видео: Index.hr

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.