Сте пробале ли млеко од коноп?

1331 Views Јануари 14, 2018 Бизнис Редакција Емагазин

Млеко од коноп, сок од дуња и јаболко или од тиква, шејк со млеко од афион, малина и јагода со пивски квасец, Фредо капучино со нане, црна лимонада со јаглен, еспресо со портокал, како со оризово млеко, кафе со природен витамин Д....Ова е само дел од невообичаената понуда за наши услови на најразлични пијалоци на Avenue coffee во Скопје.

На мобилната кафитерија можете да „налетате„ во Градскиот парк или напролет и преку лето во центарот на градот.

„Идејата ми дојде во времето кога живеев во Англија“, вели за еМагазин, Ели Поповска, која е инаку адвокат по професија и ова го работи повеќе од една година.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.