Што кажа Петре М. Адреевски за промена на името

953 Views Јануари 15, 2018 Ретро Редакција Емагазин

Во време кога една од главните теми е решавањето на спорот со името, и кога доминираат вести со информации кои пренесуваат ставови на грчки политичари и лица од тамошниот јавен живот, Ве потсетуваме што на таа тема имаше да каже познатиот македонски писател, Петре М. Андревски:

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.