(ВИДЕО) Снимка од сала за вежбање во Сараево стана хит на социјалните мрежи

1094 Views Јануари 15, 2018 Забава Редакција Емагазин

На социјалните мрежи стана хит видео на кое се гледа како маж на целосно погрешен начин користи справа за вежбање во сала за вежбање во Сараево.

Станува збор за т.н. лат машина, што се користи за вежбање на грбните мускули. На справата има позиција за седење и дел на кој со помош на рацете се креваат тегови. 

Неискусниот „спортист“ се реши да ја искористи машината на друг начин, така што легнал на неа. 

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.