(ВИДЕО) Да му помогнеме на охриѓанецот Роберт, на кој му изгоре куќата

Роберт Николоски од Охрид остана без кров над главата, откако му изгоре куќата, пренесува телевизијата Канал 5.

Тој работи како болничар во охридската болница и живее со минамални примања.

Секој кој е во можност да помогне, може да го побара на 075 937 086.

Повеќе во видеото на Канал 5:

Извор/фото/видео: Канал 5

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.