Сакам моите деца да бидат среќни како и останите: Да и помогнеме на Ирена од Струмица да застане на нозе

На струмичанка Ирена Танчева која на 27 април 2017 година имаше сообраќајна несреќа и беше правена операција на вратната кичма (5ти и 6ти пршлен) и сега е неподвижна, пренесува Strumicadenes.mk.

Ирена може да застане повторно на своите нозе ако и се пресадат матични клетки во Рудија во клиниката Неуровита.

„Ве замолувам бидете хумани и донирајте да застанам пак на нозе и да можам повторно да продолжам да одам и да си ги гледам моите деца, да бидат и тие среќни како останатите“ – напиша Ирена на својот фејсбук профил.

Да бидеме хумани и да помогнеме!

Извор: Strumicadenes.mk

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.