(Фото) Нина и Жаре, први Македонци на листата на Форбс на најдобри претприемачи под 30 години

2812 Views Јануари 24, 2018 Бизнис Редакција Емагазин

Како што веќе објавивме, Нина Ангеловска, коосновач на Grouper.mk и Жарко Димитриоски, коосновач на Еден на Еден се првите Македонци кои се најдоа на листата најдобри и најветувачки претприемачи под 30 години на Форбс.На овогодинешната листа ’30 Under 30′ опфатени се вкупно 600 претприемачи од сите категории.Синоќа во Лондон и официјално беа објавени 300-те највлијателни луѓе во Европа под 30 години во 10 сектори.ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Нина за наградата на „Форбс“: Микс од емоции, адреналин, среќа, возбуда

Двајца Македонци на листата на Форбс на 30 најдобри претприемачи под 30 години

Жаре е избран во категоријата Media & Marketing, а Нина во Retail & Ecommerce.

Фото: Фејсбук/Нина Ангеловска/Жарко Димитриоски

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.