(ВИДЕО) Запознајте ја жената со најголеми природни гради во светот

1806 Views Јануари 26, 2018 18+ Никола Осило

Ени е жената која според книгата на Гинисови рекорди има најголеми природни гради во светот. Секоја од нив, тежи колку едно четиригодишно дете.

И покрај тоа што и создаваат проблеми во секојдневието Ени вели дека никогаш не размислувала за намалување на градите со оперативен зафат.

Фото: buzznigeria.com

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!

Најчитани вести