На кои локации мажите најмногу изневеруваат

1026 Views Јануари 26, 2018 18+ Редакција Емагазин

Според истражувањата, постојат неколку места на кои мажите најчесто изневеруваат. 

Бар или ноќен клуб е едно од најчестите места за неверство, без разлика дали мажот конзумирал алкохол во текот на вечерта или не.

На момачка вечер, најчесто изневерува идниот младоженец. Многу мажи, пред венчавката се паничат од помислата дека цел живот мора да бидат со една жена, па дури една третина од идните сопрузи, ја изневеруваат партнерката една вечер пред свадбата.

Во теретана каде што има згодни девојки, но и хормоните во воздухот привлечно влијаат на мажите за да ги изневерат партнерките.

Голем број на мажи ги користат социјалните мрежи за неверства. Кога неодамна беше хакиран сајтот за запознавање „Ашли Медисон“, се дознаа детали од приватниот живот на голем број на луѓе, се дозна дека дури 70 проценти од мажите ги изневеруваат сопругите или девојките.

Доколку партнерот има пријатели кои ги изневеруваат своите сопруги, постои голема можност и тој да го „поприми“ истото однесување.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести