(ВИДЕО) Цело Скопје депонија: Отпад фрла кој кај ќе стигне

Државниот Инспекторат за животна средина објави снимки направени со дрон од кој може да се види алармантната состојба со дивите депонии во Скопје и неговата околина.

На видеото се гледа и како нелегално неколку луѓе од комбе исфрлаат големо количество на ѓубре и со трчање го напуштаат местото.

Видео: Државен инспекторат за животна средина

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести