„Инстаграм“ ќе го покажува бројот на посетители на вашиот профил

738 Views Февруари 1, 2018 Техно Никола Осило

„Инстаграм“ развива алатка со која корисниците ќе имаат увид во тоа колку луѓе го гледале нивниот профил. Новата опција ќе покажува колку пати е гледан профилот, но нема да го открива идентитетот на посетителите.

Со новата апликација корисниците на оваа социјална мрежа ќе знаат колку нивните постови се популарни меѓу членовите на „Инстаграм“ - заедницата.

Фото: express.co.uk

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!