(Фото) Се запали стан во Драчево, потребна е помош

Вчера во Драчево се запалил стан, но за среќа нема повредени, но има голема материјална штета.

Во апелот на социјалните мрежи се вели дека се потребни средства за дезинфекција, ламинат или патос, поликолор, прозори, врати.

За сите информации јавете се на 078 939 823 и барајте го Филип.

Фото/Фејсбук профил на Јована Нановска

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.