Бездомникот Борис кој живее кај Сити мол одбил да биде згрижен во прифатен центар

По апелот на социјалните мрежи за згрижување на бездомникот Борис, кој спие на клупа во близина на Сити мол, интервенирале мобилните тимови на Црвен крст.

Но како што информираат од таму, тој ја одбил помошта.

Нему му било понудено згрижување во пунктот за бездомници, но заради лични убедувања ја одбил помошта.

Црвен крст го снабдиле со потребните работи на терен.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА И ОВАА СТОРИЈА

Чичко Борис е бездомник, потребни му се храна и алишта

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.