Да му помогнеме на осумгодишниот убавец да се избори со рак на рбетен мозок

Малиот Иле од Демир Капија има само 8 години, а треба да води тешка борба со болест.

На Иле му е дијагностицирана малигна неоплазма на рбетен мозок, поради што е неопходна итна операција која чини 15.000 евра. 

Можете да донирате на 

ВИП/ОНE 143 461

или

210501665882802
НЛБ Тутунска Банка
Ѓурѓица Петкова

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.