Поза во која ќе уживате при секс на стоење

1686 Views Февруари 4, 2018 18+ Редакција Емагазин

Оваа поза бара еластичност на телото, но обезбедува вистинско уживање при стоење.Жената е свртена со лице спрема партнерот и притоа ја поткрева ногата и ја позиционира на колкот на мажот.

Нејзината улога  е и да му помогне на партнерот при неговата пенетрација и притоа и сама да го диктира темпото.Нема ништо поинтимно од секс на стоење, бидејќи потполно сте посветени еден на друг а идеална е за секс на брзина.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести