Отворен број и на Телеком, за осумгодишниот Иле кој боледува од рак на рбетен мозок

За осумгодишниот Иле од Демир Капија, за кој еМагазин апелираше за помош, отворен е и број за донации на Телеком 143 117.

На Иле му е дијагностицирана малигна неоплазма на рбетен мозок, поради што е неопходна итна операција која чини 15.000 евра.

Можете да донирате и на

ВИП/ОНE 143 461

или

210501665882802

НЛБ Тутунска Банка

Ѓурѓица Петкова

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА И ОВАА СТОРИЈА

Да му помогнеме на осумгодишниот убавец да се избори со рак на рбетен мозок

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.