(Фото) Се отвори „Зур“ на местото на „СП“ маркет во Карпош 1

3930 Views Февруари 8, 2018 Локално Редакција Емагазин

На местото на СП маркет во Карпош 1, вчера се отвори маркетот „Зур“. Како што веќе пишуваше еМагазин, минатиот месец „Скопски пазар“ објави дека затвара десет маркети во Скопје.

Четири од маркетите на „Скопски пазар“ ги закупи “Грандпром-ЗУР“, а четири Друштвото за трговија „Кит-Го“ од Штип, кое отвора четири нови маркети во Автокоманда, Бутел, Тафталиџе и во Кисела Вода.

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

Штипски “Кит-Го“ отвара четири нови маркети во Скопје

ЕКСКЛУЗИВНО Кој зеде под закуп маркети на СП во Скопје?

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.