ЗОИ 2018: Косово дебитант во Пјонгчанг

372 Views Февруари 9, 2018 Спорт Редакција Емагазин

Косово првпат ќе учествува на едни Зимски олимписки игри, а пред утрешениот старт беше подигнато косовското државно знаме во Пјонгчанг.

На церемонијата беше интонирана и химната на Косово.

Единствениот косовски претставник Албин Тахири ќе го носи знамето на свеченото отворање. 

МИА

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.