Деветмесечниот Доминик треба да се оперира во Бугарија, потребни се средства

Деветмесечниот Доминик Иваноски е роден со срцева аномалија со дијагноза VSD (меѓукоморен дефект) и потребна му е итна операција во Бугарија која чини 13.800 евра.

Во апелот на социјалните мрежи се вели дека фамилијата Иваноски не се во состојба да ги обезбедат финансиите.

Броеви за донации:

Телеком 070/143 107

ВИП 143 463

Хуманитарна сметка за донација:

200003272522554 Стопанска банка АД Скопје

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.